Међународно такмичење из енглеског језика

Ученици наше школе од 5. до 8. разреда су учествовали на међународном такмичењу из енглеског језика. Такмичење организује немачко-аустријски едукативни центар Willkommen. Први круг такмичења је одржан 2. марта. Наставник-ментор је Милана Ловренчић.

Уређење еко-кутка

У петак 1. марта су почели радови на уређењу нашег еко-кутка, у дворишту школе у Новој Гајдобри. Ученици, родитељи и наставници су марљиво и полетно чистили двориште и припремали терен за наставак активности у оквиру пројекта „За чистије и зеленије школе у Војводини“. Захваљујемо свим учесницима, а посебно родитељима Марку и Драгани Тривуновић који су се одазвали овој акцији и допринели томе да наше двориште буде чистије и лепше место за дружење.

Пројекат „За чистије и зеленије школе“

Наша школа се прикључила пројекту ,,За чистије и зеленије школе“. У оквиру овог пројекта спроводимо низ акција. Бавимо се сакупљањем старе хартије, пет амбалаже и чепова. Ову акцију су подржали и наши пријатељи из Хуманитарно-еколошке организације ,,Чепом до осмеха“. Данас су посетили нашу школу. Организовали су предавање на коме су ученике упознали са својим хуманитарним радом и акцијом подршке деци са инвалидитетом или сметњама у развоју. У оквиру овог предавања научили смо колико је важна емпатија и еколошка свест на практичним примерима, али и како правилно да рециклирамо и распоређујемои рециклажни материјал. Након предавања ученици су учествовали у радионици израде мозаика од чепова. Донирали смо и чепове које смо прикупљали и на тај начин подржали хуманитарни рад у акцији ,,Чепом до осмеха“ и дружили се са њиховим волонтерима који су показали да хуманост заиста нема цену. Ми настављамо нашу акцију ,,За чистије и зеленије школе“ тако што ћемо озелењавати учионице, али и школско двориште у објекту у Новој Гајдобри и позивамо родитеље да нам се придруже како бисмо заједничким снагама допринели да наша школа постане пријатније и лепше место за све нас.

Дан матерњег језика

Данас је у нашој школи обележен Дан матерњег језика. Ученици VII-1 одржали су јавни час својим млађим дргугарима који се састојао од презентације, занимљивости о језику и забавним играма кроз које су научили нешто ново о свом језику, насмејали се изговарајући брзалице, сазнали која је најдужа реч у српском језику и зашто обележавамо овај важан датум.