„За чистије и зеленије школе“

У оквиру пројекта „За чистије и зеленије школе“ организована је и акција озелењавања учионица различитим биљкама. У овој акцији учествовали су сви ученици од 1. до 8. разреда. И Ученички парламент је одиграо важну улогу, па је желео да мотивише своје другаре да заједничким снагама обогатимо наш простор зеленилом. Организовао је избор за најлепше озелењену учионицу и наградио дипломама разреде који су се највише потрудили. А најкориснија и најлепша награда су саднице туја, које ће улепшавати наше школско двориште. У Новој Гајдобри је убедљиву победу однео 7-2, а међу малишанима најкреативнији су били разреди 2-2 и 3-2. Док су у Гајдобри победници 6-1, 1-1 и 3-1. Посебну похвалу добило је и ненаставно особље за озелењавање трпезарије у оба објекта, чије вредне руке неуморно саде и воде рачуна да све блиста.
Разредне старешине и учитељице су заједно са ученицима посадиле тује под чијим хладом ће уживати многе будуће генерације. На тај начин еколошки освешћени ученици остављају трага у нашој школи и када из ње изађу. Захваљујемо наставницама Наташи Бошњак и Јелени Грубанов Жутковић које су нам омогућиле ове саднице, као и свим разредним старешинама, учитељицама, ђацима и нашим драгим теткицама на сарадњи и доприносу.

Математичко такмичење „Мислиша“

Данас је у нашој школи одржано математичко такмичење ,,Мислиша“. Ово такмичење организује Друштво математичара ,,Архимедес“. Координатор за ,,Мислишу“ и организатор такмичења за нашу школу је наставница математике Наташа Бошњак. На такмичењу је било 38 младих математичара, ученика наше школе. ,,Ми никада не постајемо математичари, чак и ако научимо напамет све туђе доказе, ако наш ум није оспособљен да самостално решава постављене проблеме“, речи су филозофа и математичара Ренеа Декарта. Надамо се да су наши такмичари успешно решили постављене математичке проблеме.

Акција сакупљања старе хартије

Поводом Дана рециклаже који се обележава 18. 3. током прошле недеље организовали смо акцију сакупљања старе хартије. Акција је била веома успешна. Сакупили смо око 800кг хартије. Хвала родитељима који су свакодневно слали хартију по деци, хвала вредним ученицима VII-1 који су одлагали хартију у контејнер и овај свој задатак схватили одговорно. Хвала нашем домару Ранку и ненаставном особљу јер су били уз децу и несебично помагали. Неизмерно хвала Месној заједници Гајдобра и библиотекарки Дади што су се радо одазвали овој акцији. Веома је важно да будемо еколошки освешћени и својим примером будемо узор. Ми и следеће недеље настављамо акцију, прикупљаћемо пластику. Позивамо све ученике и родитеље, али и остале мештане обе Гајдобре да нам се прикључе јер заједно можемо више.

Окружно такмичење из енглеског језика

Данас имамо још један разлог да будемо поносни на наше ђаке! Ученица Срна Станковић је освојила 2.место, а ученик Милован Биберџић 3.место на Окружном такмичењу из енглеског језика. Припремала их је наставница Милана Ловренчић. Честитамо ученицима и наставници и желимо им пуно успеха на Републичком такмичењу!

Општинско такмичење из географије

Наш ученик Павле Луковић је освојио 3. место на Општинском такмичењу из географије под менторством наставнице Драгане Грбић. Честитамо Павлу и наставници на постигнутом успеху и желимо им пуно среће на Окружном такмичењу!