Recitatorska

Dugi niz godina, tačnije od 1994. god. recitatorsku sekciju,  u razrednoj nastavi, vodi učiteljica Orjana Teklić – Pecelj.

Zahvaljujući izrazitom talentu malih recitatora, ali i stručnom radu na nivou škole ova sekcija je u navedenom periodu postigla niz zapaženih uspeha, pre svega jedno učešće na Republičkom takmičenju ( Gorica Šutić, 2007. ), ali i osvojeno prvo mesto na istom takmičenju ( Mina Bjelica, 2009. ). Ovo su najveći uspesi, ali ništa manje nisu vredni ni uspesi Lane i Nemanje Kovačevića, Čedomira Bajčetića i Sare Terzić koji su gotovo svake godine“ stizali “ , bar, do Pokrajinskog takmičenja i bili nosioci “ zlatnih diploma “. Neko ko je obeležio rad ove sekcije je i Rajko Ilić, dečak čijem su se recitovanju, do suza, smejali doajeni srpskog glumišta ( Mira Banjac, Ljiljana Blagojević i Goran Sultanović ).

Treba naglasiti da su svi članovi ove secije svojim radom i uspesima ( Zonska takmičenja ) zaslužili da budu spomenuti: Marina Milićević, Miloš Daković, Milica Bogdanović,      Ana Grk, Bojana Kvržić.

Naravno tu su i aktuelni članovi sekcije: Milica Jovanović, Nađa Bjalica, Dorian Vkojević, Ana i Vukašin Dutina, Anja Marković, Ognjena Pudar, Milena Pavlović, Teodora Bodo i Teodora Čičković.

Svi recitatori su u različitim periodima bili nosioci, gotovo svih, školskih svečanosti i predstava.