Festival nauke

TREĆI FESTIVAL NAUKE „NAUKA RULEZ“

I ove školske godine smo organizovali Festival nauke ali sa malo drugačijim aktivnostima od prošlogodišnjih. Nastavnica Jelena Fodora, u saradnji sa nastavnicom Milanom Lovrenčić, napisala je projekat pod nazivom „Dani nauke“. Cilj projekta i samih aktivnosti je razvijanje interesovanja za naučne sadržaje i povećanje broja učenika u vannastavnim aktivnostima.

Program je izgledao ovako:

• aktivnost 1 – radionica „Reciklaža nije gnjavaža“ 4.11.2016. god. Učenici petog i šestog razreda su od plastičnih flaša pravili automobile sa kojima su se i trkali na kraju radionice. Učenik osmog razreda, Adrian Vukojević, je prikazao film o reciklaži i važnosti reciklaže za životnu sredinu.

dsc01614

dsc01613dsc01617  dsc01615dsc01616

dsc01618

dsc01622

dsc01623

dsc01608

• aktivnost 2 – „Naučni kviz“ 8.11.2016. god. Učenici sedmog i osmog razreda su se nadmetali u poznavanju gradiva predmeta biologija, geografija, fizika i hemija kroz interesantne asocijacije i kviz Milioner. Pobednici kviza su predstavnici odeljenja VIII 2. Čestitamo! Zahvaljujemo se nastavnicima koji su pripremili pitanja za kviz i asocijacije Branki Bajić, Ljiljani Marjanović, Dani Doder i Milodarki Gordić.

dsc01628

dsc01626

dsc01632

dsc01637

dsc01639

dsc01646

• aktivnost 3 – predavanje „Život i delo Marije Kiri“ 9.11.2016. god. Predavanje su pripremili nastavnica hemije, Milodarka Gordić, i učenice VIII 1 odeljenja. Pored predavanja i prezentacije uključeni su bili i učenici iz publike u interaktivnom utvrđivanju gradiva.

dsc01650

dsc01655

dsc01657

dsc01653

dsc01648

Svi učesnici na festivalu su dobili slatki paketić, učenici koji su učestvovali na kvizu su dobili i diplome a pobednici i nagrade. Svim napomenutim učenicima obezbeđen je prevoz za odlazak u Beograd 16. decembra, kada ćemo posetiti deseti Festival nauke pod nazivom „Čista desetka“.

Nadamo se da smo projektnim aktivnostima podstakli interesovanje za prirodne nauke i motivaciju za bolji rad i više druženja kako učenika tako i nastavnika.

Hvala svima na saradnji.

Koordinatori projekta

Jelena Fodora i

Milana Lovrenčić

FESTIVAL NAUKE – VELIKI PRASAK
Našu školu su 12.11.2015. god. posetili članovi Astronomskog društva „Univerzum“ Janko Mravik, Miloš Gagić i Jaroslav Grnja. Oni su zanimljivom pričom pokušali da približe našim učenicima nedostižne zvezde, objasnili su nam kako da se orijentišemo pomoću njih a naučili smo i poneka sazvežđa. Nakon teorijskog uvoda učenici su bili u prilici da uz pomoć teleskopa posmatraju zvezde. Zatim 16. i 17. novembra, kao i prethodne godine, učenici šestih, sedmih i osmih razreda su pokazali interesantne eksperimente svojim drugarima.