Фестивал науке

ТРЕЋИ ФЕСТИВАЛ НАУКЕ „НАУКА РУЛЕЗ“

И ове школске године смо организовали Фестивал науке али са мало другачијим активностима од прошлогодишњих. Наставница Јелена Фодора, у сарадњи са наставницом Миланом Ловренчић, написала је пројекат под називом „Дани науке“. Циљ пројекта и самих активности је развијање интересовања за научне садржаје и повећање броја ученика у ваннаставним активностима.

Програм је изгледао овако:

• активност 1 – радионица „Рециклажа није гњаважа“ 4.11.2016. год. Ученици петог и шестог разреда су од пластичних флаша правили аутомобиле са којима су се и тркали на крају радионице. Ученик осмог разреда, Адриан Вукојевић, је приказао филм о рециклажи и важности рециклаже за животну средину.

dsc01614

dsc01613dsc01617  dsc01615dsc01616

dsc01618

dsc01622

dsc01623

dsc01608

• активност 2 – „Научни квиз“ 8.11.2016. год. Ученици седмог и осмог разреда су се надметали у познавању градива предмета биологија, географија, физика и хемија кроз интересантне асоцијације и квиз Милионер. Победници квиза су представници одељења VIII 2. Честитамо! Захваљујемо се наставницима који су припремили питања за квиз и асоцијације Бранки Бајић, Љиљани Марјановић, Дани Додер и Милодарки Гордић.

dsc01628

dsc01626

dsc01632

dsc01637

dsc01639

dsc01646

• активност 3 – предавање „Живот и дело Марије Кири“ 9.11.2016. год. Предавање су припремили наставница хемије, Милодарка Гордић, и ученице VIII 1 одељења. Поред предавања и презентације укључени су били и ученици из публике у интерактивном утврђивању градива.

dsc01650

dsc01655

dsc01657

dsc01653

dsc01648

Сви учесници на фестивалу су добили слатки пакетић, ученици који су учествовали на квизу су добили и дипломе а победници и награде. Свим напоменутим ученицима обезбеђен је превоз за одлазак у Београд 16. децембра, када ћемо посетити десети Фестивал науке под називом „Чиста десетка“.

Надамо се да смо пројектним активностима подстакли интересовање за природне науке и мотивацију за бољи рад и више дружења како ученика тако и наставника.

Хвала свима на сарадњи.

Координатори пројекта

Јелена Фодора и

Милана Ловренчић

ФЕСТИВАЛ НАУКЕ – ВЕЛИКИ ПРАСАК
Нашу школу су 12.11.2015. год. посетили чланови Астрономског друштва „Универзум“ Јанко Мравик, Милош Гагић и Јарослав Грња. Они су занимљивом причом покушали да приближе нашим ученицима недостижне звезде, објаснили су нам како да се оријентишемо помоћу њих а научили смо и понека сазвежђа. Након теоријског увода ученици су били у прилици да уз помоћ телескопа посматрају звезде. Затим 16. и 17. новембра, као и претходне године, ученици шестих, седмих и осмих разреда су показали интересантне експерименте својим другарима.