Međunarodno informatičko takmičenje „Dabar“

Učenik 5-1 odeljenja naše škole Mlađan Tešan, učestvovao je na Republičkom međunarodnom informatičkom takmičenju „Dabar“, koje je održano 17. decembra 2022. godine u OŠ „Dositej Obradović“ u Kruševcu. Učestvovalo je ukupno 240 učenika u svim kategorijama. Mlađan je učestvovao u kategoriji za učenike petog i šestog razreda KiloDabar i za svoje učešće dobio pohvalnicu. Njegov mentor bila je nastavnica Biljana Šutić. Čestitamo im i očekujemo velike uspehe u narednim takmičenjima!

Tematski dan „Božić u Nemačkoj“

U našoj školi, kao drugi strani jezik, izučava se nemački jezik, koji predaje nastavnica Aleksandra Šanta.
U četvrtak, 22. decembra, održan je tematski dan „Božić u Nemačkoj“. Učenici su se upoznali sa običajima u Nemačkoj za vreme Božića, igrali su kviz i proveravali svoje znanje na tu temu, otvarali adventski kalendar i probali tradicionalni nemački kolač stollen.
Najmlađi su gledali crtani film „Rudolf“ na engleskom jeziku i pisali pismo Deda Mrazu.