Финале Међународне смотре „Читалићи“

Пријатељство два песника
Финале Међународне смотре „Читалићи“ одржано је у суботу, 29.05.2021. у Алексинцу. Међу одабранима су учествовали и представници ОШ „Алекса Шантић“ Гајдобра – Нова Гајдобра. Додељене су награде у више категорија, а тог дана се бирао и најлепши школски штанд у посебној категорији „Гласници“. Освајањем трећег места, Гајдобрани су постигли велики успех. Наш штанд посвећен је Алекси Шантићу и Јовану Дучићу и назван је „Пријатељство два песника“. Пригодан програм за чланове комисије приредили су: Анђела Шушић, ученица 5. разреда, која је говорила своју ауторску песму, Бранислав Шушић одсвирао је и отпевао чувену „Емину“, док је улога представника завичајног стваралаштва припала Анђи Шушић. Координатор тима био је Александар Павић. Тај наступ употпунио је слику о самом штанду – где су представљени: два ђачка паноа, одабране књиге, часописи и фолклорна ношња.