ЧИТАЛИЋИ 2021

Школску годину која је за нама обележила је борба против короне и онлајн настава. Сви смо се прилагодили новонасталој ситуацији, али нисмо дозволили да нас заустави у нашој мисији, а то је неговање лепе речи и отварање нових путева нашим младим талентима. У оквиру пројекта ЧИТАЛИЋИ успели смо да пошаљемо три Читалачка дневника у категорији Креативаца. Вредни читаоци су ученице петог разреда Хелена Грубачић, Милица Хрњез и Анђела Шушић. У оквиру Дечије недеље промовисан је Зборник са конкурса Чуперак који је организовало Хаику удружење Србије и Црне Горе на коме су били најзаступњенији наши ученици. Организовали смо и промоцију књиге хаику поезија наше ученице Теодоре Чичковић. Све је организовано уз поштовање епидемиолошких мера. У онлајн форми представљене су и нишке Хаику новине у којима су у одељку за дечији хаику објављене песме наша три ученика. У категорији Весника удружили смо креативне снаге са нашим колегама из Основне школе ,,15. октобар’’ из Пивница и тако је настао дигитални хаику часопис ,,Врабац’’. И на крају, са ученицима V/1 мр Александар Павић објавио је дигиталну збирку ,,Песмом против короне“. Као што видите, лепа реч увек нађе свој пут, ако јој дате крила. Дигитални хаику часопис ,,Врабац“ полетео је захваљујући реализаторима пројекта мр Александру Павићу са ученцама V/1: Хеленом Грубачић, Милицом Хрњез, Срном Станковић, Аницом Грубишић и Анђелом Шушић, а своју несебичну подршку дали су и проф. Анђа Шушић, проф. Наташа Шуњка и учитељица Јадранка Самопјан (уредницa фејсбук странице школе), учитељице Сања Бошковић, Орјана Теклић Пецељ и Драгана Шешум, као техничка подршка дипл инж. Стеван Мишков и учитељица Ана Салчакова (обоје из пивничке основне школе) и Зуска Валинћикова ( школски координатор за Читалиће из пивничке основне школе).