Летопис мај 2019. год.

Летопис мај 2019.

• Представници школе су реализовали обуку за пројекат „Школа за 21 век“Обука је трајала 3 дана од 9-11 маја у Бечеју.На седници Наставничког већа полазници обуке су пренели знање колегама и договорили се за даље активности.
  • Реализована су два излета:24.мај Палић за ППП и 25.мај Смедерево за ученике од 5-7 разреда.
  • Ученици седмих разреда су учествовали на Фрушкогорском  полумаратону у пратњи наставника у оквиру слободних наставних активности.
  • У организацији Црвеног крста Бачка Паланка 3 ученика шестих разреда су провела викенд у  одмаралишту  Црвениг Крста  „Багремара“.
  • Ученица 2 разреда са учитељицом је боравила у Ваљеву на Републичкој смотри рецитатора.У јакој конкуренцији је освојила 7 место.
  • Учитељи првих разреда су прошли обуку Настава орјентисана ка исходима учења.
  • На Републичкој смотри „Читалићи 2019“ учествовала су три ученика у пратњи наставника и родитеља.Смотра је организована у Мачкату.Учесници смотре су лепо дочекани од стране домаћина.Организација је била одлична.Ученици су стекли нове другаре а по први пут су на лицу места  сазнали битне детаље за даље напредовање и стицање знања.

Republicka smotra CITALICI 2019

•  Школски шахисти су у Бачком Петровцу учествовали на покрајинском такмичењу.
  • За ученике осмих разреда је организовано и реализовано тестирање у оквиру професионалне орјентације.
  • Представнии МУП-а одржали су предавање „Безбедност деце у саобраћају“ ученицима првих разреда.
  • У организацији Културног центра Бачка Паланка у школи је за ученике приказан филм „Краљ Петар Први“.
  • Колектив школе и ученици  прославио је  Дан школе 27. маја   год. на тему  „Векови српске писмености“ .Ученицима који су представљали школу на такмичењима ове год испред  Наставничког већа уручени су поклони,похвалнице и књиге.Издат је 14 по реду школски часопис „Јоргован“.Двоје колега је испраћено у пензију.

scan0002 scan0003 scan0004