Летопис април 2019.

Летопис  АПРИЛ 2019.

– Уз подршку Савеза за школски спорт општине Бачка Паланка ученици наше школе  су учествовали на МОИ које су се одржале у Новом Саду.Ученици 2 и 3 разреда уз пратњу професора физичког васпитања и учитеља су   се такмичили у различитим спортовима.То је било прво учешће наше школе  на МИО после дуго година.Захваљујемо се на пружању подршке Савезу за школски спорт у нади да ћемо догодине поновити учешће и конкурисати за даље такмичење.

– Локална самоуправа је и ове године приредила пријем ученика ромске популације  на Дан рома у својим просторијама. У  пратњи школског педагога   ученици наше школе су се одазвали пријему и као успешни ђаци добили награде.

– У оквиру Сектора за ванредне ситуације реализована је редовна  обука запослених   из области заштите од пожара.

– Реализован је пробни Завршни испит ученика осмих разреда.

– Одржано је окружно такмичење из ТИО , Историје .(треће место)

На 51. Смотри  рецитатора  Србије ученици наше школе су се са општинског нивоа пласирали на окружни(Бач),покрајински (Сечањ) и републички ново који ће се одржати у Ваљеву у мају месецу.

-Реализован је излет ученика од 1-4 разреда на релацији Гајдобра-Бачки Моноштор.

– Одржана седница Актива директора васпитно-образовних институција на територији општине,седница ШО,

– Урађен ребаланс буџета

-Реализовао стручно усавршавање директора „Школа за 21 век“ у организацији МПНТР и British Council  у  Новом Саду-Увод у кључне вештине критичког мишљења и решавање проблема и улога директора.

20190409_134502

– Наставници и ученици  у оквиру редовних часова користе ИК технологије у настави.Посета редовног часа то и доказује.

20190307_093709 20190307_093734 20190307_093800 20190307_094319